Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Na czym polega dieta Dukana?

23 maja 2022 dieta dukana


Wśród popularnych w obecnych czasach diet można wskazać dietę Dukana. Warto dowiedzieć się, na czym ona konkretnie polega i jakie są jej główne zasady.

Na czym polega dieta Dukana?

Dieta Dukana jest jednym z rodzajów diet redukcyjnych, czyli takich, których celem jest utrata nadprogramowych kilogramów. Cel jest możliwy do osiągnięcia poprzez zmniejszenie kaloryczności spożywanych na co dzień posiłków. Dieta Dukana jest dietą z dość wysoką zawartością białka, dlatego z powodzeniem można ją uznać za wysokobiałkową. Na rzecz większego spożycia białka ogranicza się jedzenie źródeł tłuszczów oraz węglowodanów. Dieta składa się z poszczególnych faz, dzięki którym możliwe jest szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

Zobacz także: Na czym polega dieta paleolityczna?

Fazy diety Dukana

Dieta Dukana składa się z czterech faz, które powinny następować bezpośrednio po sobie, aby mieć możliwość uzyskania zadowalających efektów. Pierwsza faza nazywana jest również fazą uderzeniową i trwa około siedmiu dni. W pierwszej fazie spożywa się jedynie podstawowe produkty białkowe. Natomiast druga faza jest naprzemienna i może trwać nawet dłuższy czas. To właśnie podczas niej powinien się odbywać proces chudnięcia. Po osiągnięciu wymarzonego celu przechodzi się na trzecią fazę diety, czyli etap utrwalenia. Ostatnią fazą diety jest stabilizacja, czyli płynne przejście do tradycyjnego sposobu żywienia się.

Efekty diety

Dieta Dukana umożliwia dość szybką redukcję masy ciała, dlatego jest uznawana za niezwykle efektywną. Ze względu na wysoki poziom skuteczności cieszy się dość dużą popularnością wśród osób, które pragną zrzucić nadmierne kilogramy. Oprócz tego dzięki byciu na diecie Dukana możliwe jest wyeliminowanie niekorzystnych nawyków żywieniowych, takich jak spożywanie przetworzonych produktów, wyrobów z nadmierną ilością soli i cukru, a także innych niekorzystnych dla zdrowia produktów.

Bezpieczeństwo

Wiele osób zastanawia się, jaki wpływ ma na zdrowie dieta Dukana oraz czy jest to w pełni bezpieczny sposób żywienia się. Diety białkowe są uznawane za niezwykle efektywne, jednak z różnych przyczyn nie powinny być stosowane przez dłuższy czas. Przede wszystkim podczas stosowania diety mogą pojawiać się niedobory pewnych substancji odżywczych, takich jak witaminy oraz minerały. Po powrocie do diety tradycyjnej może się również pojawiać niekorzystny efekt jojo, którego wiele osób pragnie uniknąć. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania diety Dukana warto rozważyć wszelkie zalety i wady tego sposobu żywienia oraz dostosować dietę do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

https://zdrowietak.pl/najwazniejsze-zasady-skutecznego-odchudzania-sie/

Redakcja zdrowietak.pl

Nasz zespół specjalistek piszących artykuły na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i diety to entuzjastki mody, stylizacji i kulinariów. Dzielimy się nie tylko przepisami i pomysłami na modowe looki, ale także dostarczamy czytelnikom wartościowe treści dotyczące zdrowego stylu życia, pielęgnacji urody oraz zrównoważonego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

darmowa dieta
zdrowie
dieta

Jesteś zainteresowany reklamą?

dieta