Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować suchą skórę?

23 maja 2022 sucha skóra


Wiele osób zastanawia się, jak pielęgnować suchą skórę w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z podstawowymi etapami codziennej pielęgnacji skóry.

Oczyszczanie

Wśród najważniejszych aspektów codziennej pielęgnacji suchej skóry można wskazać oczyszczanie, które ma bardzo duży wpływ na stan skóry. Dzięki oczyszczaniu możliwe jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na skórze, a także resztek kremów, które zostały nałożone na noc. Do oczyszczania najlepiej używać specjalnych pianek myjących oraz innych środków, które są przeznaczone do mycia skóry. Kosmetyki nie powinny mieć zbyt silnie działających składników aktywnych, aby nie uszkadzały warstwy lipidowej skóry.

Zobacz także: Charakterystyczne cechy poszczególnych typów urody

Tonizowanie

Sucha skóra powinna być również w regularny sposób tonizowana, ponieważ podczas mycia pH skóry może ulec znaczącym zmianom. W tym przypadku najlepiej zastosować tonik do twarzy, który może występować zarówno w sprayu, jak i w formie żelowej. Warto ograniczyć pocieranie wacikami skóry, ponieważ może to ją dodatkowo podrażniać. Tonik powinno się wklepywać w skórę twarzy delikatnymi ruchami, aby cały specyfik dokładnie rozprowadzić na całej powierzchni. Tonizowanie skóry powinno się odbywać zarówno podczas pielęgnacji porannej, jak i również wieczornej.

Ochrona

Pielęgnacja suchej skóry powinna również obejmować jej ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak przede wszystkim nadmierne promieniowanie słoneczne. W celu zapewnienia optymalnego poziomu ochrony powinno się rozpocząć stosowanie kremów ze specjalnymi filtrami, które zapobiegają negatywnemu wpływowi promieni słonecznych na skórę, zarówno twarzy, jak i całego ciała. Preparaty z filtrami powinny być stosowane przez każdego człowieka przez cały rok, ponieważ zapobiegają starzeniu się skóry oraz zmniejszają ryzyko pojawiania się różnych schorzeń skóry.

Nawilżanie

Bardzo ważnym aspektem pielęgnacji suchej skóry jest jej odpowiednie nawilżanie, dlatego każdy człowiek powinien o to w szczególny sposób zadbać. W tym przypadku najlepiej stosować odpowiednie kremy nawilżające, które będą przeznaczone do używania w przypadku posiadania skóry suchej. Warto je stosować w sposób regularny, zarówno podczas porannej pielęgnacji, jak i wieczornej. Możliwe jest stosowanie kremu nawilżające z ochroną przeciwsłoneczną, czyli odpowiednim filtrem. Dzięki temu podczas dnia nie będzie istniała konieczność korzystania z produktów dodatkowych. Na noc warto nakładać na twarz serum nawilżające o intensywnym działaniu, ponieważ w nocy wykazuje się ono zwiększoną skutecznością w nawilżaniu i odżywianiu skóry.

https://zdrowietak.pl/jak-pielegnowac-blond-wlosy/

Redakcja zdrowietak.pl

Nasz zespół specjalistek piszących artykuły na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i diety to entuzjastki mody, stylizacji i kulinariów. Dzielimy się nie tylko przepisami i pomysłami na modowe looki, ale także dostarczamy czytelnikom wartościowe treści dotyczące zdrowego stylu życia, pielęgnacji urody oraz zrównoważonego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Liposukcja strzykawkowa
kolor włosów
typ urody

Jesteś zainteresowany reklamą?

typ urody