Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować blond włosy?

7 lipca 2022 kolor włosów


Wiele kobiet zastanawia się, jak pielęgnować blond włosy w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami.

Mycie włosów

Wśród podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych dotyczących blond włosów można wymienić ich mycie, które powinno się odbywać w delikatny sposób. Do mycia włosów powinno się używać wody o optymalnej temperaturze. Nie powinna być zbyt gorąca, ponieważ może to w negatywny sposób wpłynąć na stan włosów oraz skóry głowy. Do blond włosów polecane są w szczególności szampony z naturalnymi składnikami oraz delikatnymi substancjami oczyszczającymi.

Zobacz także: Jak pielęgnować suchą skórę?

Olejowanie

Intensywny kolor włosów blond może być także wzmacniany dzięki olejowaniu, dlatego warto wdrożyć ten zabieg do swojej pielęgnacji. Oleje roślinne w skuteczny sposób wzmacniają włosy oraz je odżywiają. Dzięki nim włosy lepiej się prezentują i zdrowiej wyglądają. Włosy zyskają także blask oraz nie będą się nadmiernie przesuszać. Do olejowania warto wybrać produkt, który będzie dobrze dopasowany do posiadanego typu włosów.

Nawilżanie

Blond włosy powinno się również na co dzień w odpowiedni sposób nawilżać. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie stosowanie odżywek do włosów po każdym ich myciu. Oprócz tego zalecane jest również stosowanie masek do włosów raz w tygodniu. Odżywki i maski do włosów powinny być lekkie, aby nadmiernie nie obciążały pasm. Dlatego warto wybierać produkty, które są stworzone z naturalnych składników, mających pozytywny wpływ na stan włosów oraz ich odpowiednie nawilżenie.

Ochrona

Włosy każdej kobiety powinny być również w odpowiedni sposób chronione przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak na przykład nadmierne promieniowanie słoneczne. Wśród polecanych sposobów na ochronę włosów można wskazać używanie specjalnych olejków lub serum do ochrony włosów. Warto zastanowić się również nad noszeniem nakrycia głowy, które w skuteczny sposób ochroni włosy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Istotną kwestią jest również stosowanie kosmetyków termoochronnych podczas korzystania z prostownicy do włosów lub suszarki.

Stylizacja

W obecnych czasach bardzo istotnym aspektem pielęgnacji włosów jest także ich stylizacja, która powinna być wykonywana w odpowiedni sposób. Do suszenia włosów najlepiej nie używać suszarki, a umożliwić im swobodne schnięcie lub ewentualnie wykorzystywać chłodny nawiew. Mokre włosy powinno się odsączać z nadmiaru wody i nie pocierać ich za bardzo ręcznikiem. Warto dbać o to, aby wszystkie zabiegi pielęgnacyjne w obrębie włosów i skóry głowy były wykonywane delikatnie.

https://zdrowietak.pl/odpowiednia-higiena-skory-jakich-kosmetykow-uzywac/

Redakcja zdrowietak.pl

Nasz zespół specjalistek piszących artykuły na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i diety to entuzjastki mody, stylizacji i kulinariów. Dzielimy się nie tylko przepisami i pomysłami na modowe looki, ale także dostarczamy czytelnikom wartościowe treści dotyczące zdrowego stylu życia, pielęgnacji urody oraz zrównoważonego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Liposukcja strzykawkowa
kolor włosów
typ urody

Jesteś zainteresowany reklamą?

typ urody