zdrowietak.pl

Blog o zdrowiu, diecie i urodzie

Zdrowie

Jakie właściwości i zastosowanie ma kofeina bezwodna?

Jakie właściwości i zastosowanie ma kofeina bezwodna?

Kofeina określana jako bezwodna czy odwodniona jest rodzajem substancji o szerokim zastosowaniu. Kiedy warto z niej korzystać?

Obecnie w wielu sklepach z suplementami diety, odżywkami dla sportowców, a także w aptekach dostępna jest kofeina bezwodna. Co warto wiedzieć na temat tej formy kofeiny?

Kofeina bezwodna – czym jest?

Tego typu kofeina jest rodzajem kofeiny niezawierającej w sobie wody, czyli inaczej jest ona odwodniona. Powstaje ona z ziaren kawy, ale również można pozyskiwać ją z innych roślin, na przykład yerba mate, guarany, kakaowca czy herbaty.

Kofeina ma szeroki wpływ na organizm człowieka, między innymi poprawia samopoczucie, dodaje energii, ale również wspomaga działanie układu pokarmowego, metabolizmu czy układu nerwowego. Daje krótkotrwałe efekty, ale może być stosowana często, chociaż warto wskazać, że może ona powodować uzależnienie.

Do organizmu kofeina może być dostarczana nie tylko w formie kawy, ale również jako wspomniana wcześniej kofeina bezwodna. Kiedy warto z niej skorzystać?

Jaką formę ma kofeina bezwodna?

Preparat jak kofeina bezwodna najczęściej oferowany jest w postaci proszku. Można także spotkać się z suplementami w formie kapsułek zawierających tę formę kofeiny.

Aby skorzystać z kofeiny w proszku, należy rozrobić ją w podanych proporcjach w wodzie albo w innym napoju. Dzięki temu można przygotować mieszaninę, która będzie miała właściwości podobne do kawy, jednak nie będzie smakować jak ona. Dla wielu osób, które nie przepadają za smakiem kawy, jest to duży plus.

Kiedy warto stosować kofeinę bezwodną?

Kofeina bezwodna ma bardzo szerokie zastosowanie i jest ona dzisiaj używana przez wiele osób. Kiedy warto po nią sięgnąć?

Najczęściej stosowanie kofeiny bezwodnej jest polecane osobom, które chcą uzyskać dodatkową energię, zmniejszyć zmęczenie, a także poprawić swoją pamięć, koncentrację i czujność.

Bardzo często kofeina bezwodna jest wykorzystywana przez sportowców oraz osoby na dietach odchudzających, ponieważ wspiera ona pracę układu ruchu oraz wspomaga metabolizm, dlatego może pomóc w zrzuceniu kilogramów oraz w wymodelowaniu sylwetki.

Również jest ona często stosowana przez osoby w czasie intensywnego wysiłku umysłowego, na przykład przez studentów w trakcie sesji czy też przez osoby pracujące.

Gdzie można kupić kofeinę w proszku?

Aktualnie kofeina bezwodna jest oferowana przez wiele sklepów i można zakupić ją w różnych miejscach – również w internecie.

Wobec tego wtedy, gdy szukasz alternatywy dla kawy, w takim przypadku warto sięgnąć po kofeinę bezwodną. Dzięki niej można uzyskać bardzo dobre efekty, między innymi przypadku uprawiania sportów, odchudzania się, ale również wtedy, gdy potrzebna jest dodatkowa energia!

 

Udostępnij