Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Liposukcja strzykawkowa – co to jest?

7 października 2022 Liposukcja strzykawkowa

Lipoplastyka, bo taką fachową nazwę nosi liposukcja strzykawkowa, jest bardzo popularną metodą, którą stosuje się w medycynie estetycznej. Jej celem jest modelowanie twarzy i ciała. Co daje sam zabieg? Przede wszystkim trwale likwiduje tkankę tłuszczową, która zgromadziła się w nadmiarze w różnych okolicach ciała.

Na czym polega liposukcja strzykawkowa?

Liposukcja strzykawkowa polega na odsysaniu tłuszczu za pomocą kaniuli i specjalnej strzykawki z podciśnieniem. Pozwala to na zachowanie precyzyjnej siły ssania. Zabieg ten głównie poleca się do likwidacji tłuszczu z trudnych miejsc, na które nie zadziałały dotychczas ani dieta, ani wysiłek fizyczny. Warto jednak zaznaczyć, że ten rodzaj zabiegu stosowany jest raczej do usuwania niewielkich ilości tłuszczu. Jest to zdecydowanie odmienny zabieg niż ma to miejsce w przypadku metody chirurgicznej, czyli liposukcji klasycznej, do której wykorzystuje się pompę do odsysania tkanki tłuszczowej. Najważniejszą zaletą zabiegu liposukcji strzykawkowej jest fakt, iż występuje po niej mniejsza traumatyzacja okolicy zabiegowej. Ponadto nie jest konieczne stosowanie znieczulenia ogólnego i sedacji. To wszystko powoduje, że podczas całego zabiegu możliwy jest stały kontakt z pacjentem i jednocześnie zostają wyeliminowane negatywne następstwa zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu liposukcji

Zabieg liposukcji strzykawkowej najczęściej stosuje się w przypadku podwójnego podbródka, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy ramion. Ponadto, jeśli dojdzie do problemów ginekomastii, również można zastosować tę metodę. Zabieg liposukcji strzykawkowej cieszy się jednak największą popularnością w przypadkach chęci pozbycia się tak zwanych boczków. Kobiety stosują ją do poprawy pośladków oraz do pozbycia się cellulitu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Niestety nie w każdym przypadku możliwe jest wykonanie zabiegu liposukcji strzykawkowej. Zabronione wręcz jest to u osób z chorobami nowotworowymi, a także autoimmunologicznymi oraz kiedy u pacjenta zdiagnozowana jest padaczka lub choroby psychiczne. Nie zaleca się również tego zabiegu osobom z niewyrównaną cukrzycą, cierpiącym na niewydolność nerek lub wątroby oraz mającym problemy z krzepliwością krwi. Oczywiście kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie mogą skorzystać z tego rodzaju odsysania tłuszczu.

Na efekty zabiegu należy zaczekać około miesiąca, a same rezultaty utrzymują się na stałe pod warunkiem utrzymania właściwej masy ciała.

Redakcja zdrowietak.pl

Nasz zespół specjalistek piszących artykuły na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i diety to entuzjastki mody, stylizacji i kulinariów. Dzielimy się nie tylko przepisami i pomysłami na modowe looki, ale także dostarczamy czytelnikom wartościowe treści dotyczące zdrowego stylu życia, pielęgnacji urody oraz zrównoważonego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ziołowe herbaty na piękną skórę – które napary warto pić dla urody
Maszyny do zabiegów kosmetycznych – czy warto inwestować w domowe urządzenia
Pielęgnacja skóry po 40. roku życia – kluczowe zasady i produkty

Jesteś zainteresowany reklamą?