Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak działa inhalator dla dzieci i dorosłych?

29 grudnia 2022 inhalator dla dzieci

Inhalator jest urządzeniem umożliwiającym podawanie leku w formie aerozolu. Dzięki czemu substancja lecznicza zostaje wprowadzona bezpośrednio do dróg oddechowych. Co ważne leczenie z wykorzystaniem inhalatora pozwala minimalizować prawdopodobieństwo miejscowych oraz układowych skutków ubocznych w związku ze stosowaniem leku. Inhalator wykorzystuje się w przypadku chorób takich jak astma, przeziębienie, zapalenie zatok, katar, alergia, alergie wziewne, zapalenie płuc i oskrzeli, mukowiscydoza, przewlekłe choroby krtani, nosa, gardła, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Zaleca się także profilaktyczne stosowanie inhalatorów w przypadku pracy w trudnych warunkach. Są to proste w obsłudze urządzenia, które przynoszą szereg korzyści dla zdrowia. Dzięki dużemu wybórowi modelu na rynku można dopasować produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Jak kupić dobry inhalator?

Podczas zakupu inhalatora gemini.pl/kategoria/sprzet-i-akcesoria-medyczne/sprzet-medyczny/inhalatory-i-akcesoria należy zwrócić uwagę na jego funkcje oraz możliwości techniczne. Przede wszystkim istotna jest

  • Czas nebulizacji – najlepiej jeżeli inhalator posiada zmienne tempo zabiegu. Jest to przydatne zwłaszcza u dzieci.
  • Wielkość cząsteczek, na które rozdrabniany jest lek lub preparat – od tego parametru uzależniona jest intensywność wchłaniania substancji leczniczej. Dlatego wielkość cząsteczek to jeden z najważniejszych kryteriów w czasie zakupu urządzenia
  • głośność – najlepsze są inhalatory pracujące cicho, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku najmniejszych dzieci
  • Długość przewodu powietrznego – Im dłuższy przewód tym łatwiej można korzystać z urządzenia oraz oddalać się na bezpieczną odległość, co jest bardzo wygodne i komfortowe podczas korzystania z produktu
  • Maseczka – powinna być idealnie dopasowana do wielkości twarzy zarówno dziecka jak również osób dorosłych. Tylko wówczas lek będzie mógł zostać właściwie wchłaniany do dróg oddechowych.
  • wygląd – jest to najmniej ważnym kryterium, jednak z pewnością małe oraz poręczne inhalatory cieszą się większym zainteresowaniem klientów. Co więcej dla dzieci tworzone są inhalatory w różnych kształtach oraz kolorach, co sprawia, że produkty te są atrakcyjne wizualnie.

Zalety działania inhalatorów

Wykorzystując inhalator można zmniejszyć działania niepożądane występujące po podaniu jakiegoś leku. Nie wpływa się także negatywnie na wątrobę oraz żołądek, gdyż leki nie są podawane doustnie. Wykorzystując inhalator zyskuje się także efektywne działanie, a także brak interakcji z jakimikolwiek innymi lekami. Ponadto zabieg jest prosty w wykonaniu, można z łatwością odmierzyć potrzebną dawkę leku. Co więcej inhalatory mogą być wykorzystywane także w przypadku najmłodszych dzieci. Umożliwiają podanie leków w prosty sposób, przez co unika się niepotrzebnego stresu dla dziecka, a także dla rodziców. Co więcej inhalatory dostępne są bardzo wielu kategoriach cenowych. Tym samym ich zakup nie musi być obciążeniem dla domowego budżetu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja zdrowietak.pl

Nasz zespół specjalistek piszących artykuły na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i diety to entuzjastki mody, stylizacji i kulinariów. Dzielimy się nie tylko przepisami i pomysłami na modowe looki, ale także dostarczamy czytelnikom wartościowe treści dotyczące zdrowego stylu życia, pielęgnacji urody oraz zrównoważonego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zaburzenia erekcji a wpływ leków
implant
Urazy sportowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Urazy sportowe