zdrowietak.pl

Blog o zdrowiu, diecie i urodzie

Lifestyle

Bezbolesne wyrywanie zębów – gdzie warto się udać?

Bezbolesne wyrywanie zębów – gdzie warto się udać?

Masz ząb do wyrwania? Zobacz, gdzie można skorzystać z procedury polegającej na jego ekstrakcji!

Kiedy konieczne jest wyrwanie zęba?

Zabieg polegający na wyrwaniu zęba jest stosowany obecnie rzadziej niż kiedyś, ponieważ dzięki nowoczesnej stomatologii wiele zębów można leczyć nawet przy poważnych uszkodzeniach. Są jednak sytuacje, gdy przeprowadzenie ekstrakcji – wyrwania zęba, jest niezbędne.

Najczęściej ekstrakcja jest prowadzona wtedy, gdy ząb jest już na tyle zniszczony, że nie można go odbudować. Dotyczy to głównie przypadków poważnej próchnicy, poważnych uszkodzeń zęba na skutek urazów.

Zdarza się też, że do utraty zębów dochodzi na skutek postępujących chorób przyzębia, na przykład paradontozy, która powoduje chwianie się zębów i odsłanianie szyjek zębowych.

Osobny zakres wskazań do ekstrakcji obejmuje nieprawidłowe położenie zęba, który może naciskać na okoliczne zęby, rosnąć pod niewłaściwym kątem, dlatego też pojawia się wtedy ryzyko zaburzeń zgryzu. Często dotyczy to zębów ostatnich – zębów mądrości, czyli ósemek.

Ekstrakcja może być też konieczna wtedy, gdy konieczne jest przeprowadzenie procedur ortodontycznych. Wtedy, gdy brakuje miejsca w łukach zębowych, istnieje możliwość zastosowania takiej właśnie procedury. 

Gdzie można skorzystać z ekstrakcji zębów?

Procedura jak ekstrakcja zębów jest prowadzona zarówno w gabinetach i klinikach prywatnych, jak i tych mających podpisaną umowę z NFZ.

Wielu pacjentów decyduje się na pomoc prywatnych specjalistów, zwłaszcza wtedy, gdy konieczny jest chirurg stomatolog (stomatologiaswiatkowska.pl). Decydują o tym głównie nowoczesne wyposażenie prywatnych gabinetów, krótki czas oczekiwania, szersza gama metod znieczuleń do wyboru.

Dodatkowo wybrane prywatne gabinety i kliniki wykorzystują nowoczesne metody ekstrakcji, która przebiega wtedy szybciej i z mniejszym ryzykiem powikłań.

Czy wyrywanie zęba jest bolesne?

Podczas zabiegów ekstrakcji wykorzystuje się obecnie znieczulenia stomatologiczne, dlatego też u pacjenta nie występują wtedy dolegliwości bólowe. 

Standardowo stosuje się znieczulenia z użyciem zastrzyków, które refunduje też NFZ, ale w prywatnych gabinetach skorzystać mona też z innych procedur, na przykład znieczulenia komputerowego, sedacji wziewnej z użyciem gazu rozweselającego czy leczenia w narkozie.

Gdy zatem konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu polegającego na wyrwaniu zęba, warto zdecydować się na dobry gabinet lub klinikę, gdzie można uzyskać fachową pomoc. Adresy placówek można znaleźć już teraz w sieci i od razu umówić się na wizytę.

Udostępnij