Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Kiedy warto udać się po pomoc do psychiatry?

18 czerwca 2022 pomoc do psychiatry


Pomimo, że lekarz psychiatra to lekarz jak każdy inny, wciąż wiele osób obawia się wizyty u niego, a szkoda. Specjalista ten może być bowiem pomocny w wielu przypadkach. Warto więc poznać wskazania do odbycia konsultacji oraz dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze psychiatry. 

Wskazania do odbycia wizyty u psychiatry

Istnieje sporo wskazań do odbycia wizyty u lekarza psychiatry. Zajmuje się on między innymi diagnozowaniem i leczeniem schizofrenii, depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, jak również choroby afektywnej dwubiegunowej. Jeżeli więc doświadczamy pogorszenia nastroju, halucynacji, wahań nastroju bądź innego rodzaju trudności psychicznych, nie zwlekajmy z poszukiwaniem profesjonalnego wsparcia. Co ciekawe, współcześnie możemy korzystać zarówno z wizyt stacjonarnych, jak i z konsultacji online. Bez względu więc na to, jaką miejscowość zamieszkujemy, pomóc nam może nawet psychiatra Warszawa.

Gdzie poszukiwać dobrego psychiatry?

Każdy, kto decyduje się na odbycie konsultacji u specjalisty zdrowia psychicznego chciałby, aby przebiegła ona w komfortowych warunkach. Jak jednak znaleźć dobrego psychiatrę? Na pewno możemy rozpocząć od przejrzenia stron internetowych różnych specjalistów. Pomocne będą także opinie pacjentów. Największy wybór będziemy mieli oczywiście w dużych miastach. Jeśli zamieszkujemy stolicę, pomóc nam może psychiatra Warszawa. Warto poszukiwać lekarzy zarówno w gabinetach prywatnych, jak i w przychodniach działających w ramach NFZ. Do psychiatry nie jest nam potrzebne skierowanie.

Przebieg wizyty u psychiatry 

Bez względu na to, czy pomaga nam psychiatra Warszawa, czy też specjalista pracujący w mniejszej miejscowości, wizyta u niego przebiega dość podobnie. Na początku, lekarz na pewno zapyta o powody udania się na wizytę. Warto zapisać sobie na kartce najważniejsze kwestie, które chce się poruszyć podczas wizyty. Wówczas będziemy spokojniejsi o jej przebieg. Spodziewajmy się tego, że lekarz będzie zadawał nam pytania i starajmy się udzielać na nie szczerych odpowiedzi. Na pewno padnie pytanie o myśli samobójcze, których w żadnym wypadku nie wolno zatajać przed specjalistą. Niekiedy, lekarz może zalecić nam wykonanie badań laboratoryjnych oraz obrazowych. Po postawieniu diagnozy, może zostać nam zalecona farmakoterapia, a także psychoterapia. Aby móc się wyleczyć bądź trzymać chorobę w ryzach, należy stosować się do zaleceń lekarskich. W niektórych przypadkach konieczna może być hospitalizacja, której nie należy się obawiać. 

Redakcja zdrowietak.pl

Nasz zespół specjalistek piszących artykuły na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i diety to entuzjastki mody, stylizacji i kulinariów. Dzielimy się nie tylko przepisami i pomysłami na modowe looki, ale także dostarczamy czytelnikom wartościowe treści dotyczące zdrowego stylu życia, pielęgnacji urody oraz zrównoważonego odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wspierać dzieci chore na raka
Soczewki kontaktowe
Korzyści zdrowotne praktykowania jogi – dlaczego warto zacząć

Jesteś zainteresowany reklamą?