Ubytki w uzębieniu zaburzają samoocenę, dlatego coraz więcej osób decyduje się na implanty zębowe. Implantacja ma kilka istotnych zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami protetycznymi. W szczególności pozwala uzyskać protezy, które nie różnią się wyglądem i funkcjonowaniem od własnych zębów.
Dlaczego warto zdecydować się implanty zębowe?
W przychodni stomatologicznej można zasięgnąć porady o możliwości wszczepienia implantów zębowych i kosztach takiej usługi. Obecnie, dla wielu osób pozbawionych wszystkich lub kilku zębów, zwykłe rozwiązanie takie jak proteza ruchoma wiąże się z poważnymi problemami w życiu codziennym. Istnieje poczucie niepewności, pojawiają się pewne trudności i ograniczenia w jedzeniu, ograniczenia w kontaktach z ludźmi. Zarówno stomatolog jak i osoby które posiadają już implanty zębowe twierdzą, że są one niezawodne i rozwiązują wiele problemów.
Jak działają implanty zębowe?
Przed wszczepieniem implantów zębowych warto dowiedzieć się jak one działają. Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym, stomatolog dokładnie wytłumaczy na czym polega zabieg. Sam implant, jest tytanową śrubą, i w pierwszym etapie zabiegu implant umieszczany jest w szczęce. Po okresie gojenia zostaje z nim połączony łącznik. Następnie całość implantu goi się i staje się jedną tkanką kostną. Następnie do implantów stomatolog przymocowuje korony lub mosty. Implanty zapewniają niezawodne wsparcie między kością szczęki a nowymi zębami. Dzięki temu zęby wyglądają i działają jak naturalne.
Kto nie może poddać się wszczepieniu implantu zębowego?
Jeżeli ktoś cierpi na choroby przewlekłe lub inne zaburzenia nie może skorzystać z implantacji, a należą do nich:
- Bruksizm
- Nieprawidłowa higiena jamy ustnej
- Choroby układu sercowo-naczyniowego
- Ciężkie schorzenia układu odpornościowego
- Choroby układu kostnego, które zmniejszają regenerację kości
- Poważne choroby endokrynologiczne
- Choroby krwi
- Choroby psychiczne, alkoholizm i uzależnienie od narkotyków
- Nowotwory złośliwe
- Gruźlica
- AIDS i choroby weneryczne.
Wiele osób zastanawia się, czy mogą pojawić się powikłania po implantacji. Zdarzają się takie przypadki i mogą być związane z niewłaściwą techniką umieszczania implantu, z niezastosowaniem się do zaleceń stomatologa oraz z indywidualną reakcją organizmu.